Zapraszamy na spotkanie warsztatowe w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Izby Coachingu “Po pierwsze Człowiek. Mosty zamiast murów”.
W ramach dwóch warsztatów chcemy pokazać możliwości coachingu oraz warunki, jakie należy stworzyć, aby mógł on przynieść oczekiwane rezultaty.
Warsztat I: Jak zadbać o jakość coachingu dla pracownika?
Celem tej części jest:
Rozważenie kluczowych elementów decydujących o jakości efektów coachingu, o które warto zadbać zanim pracownik rozpocznie współpracę z coachem.
Przebieg:
Podczas spotkania przyjrzymy się jakości coachingu “przed coachingiem” z szerokiej perspektywy – i wybór coacha będzie tylko jedną z wielu perspektyw. Uczestnicy w aktywny sposób będą mogli przygotować sobie uporządkowane podejście do korzystania z coachingu, jako metody rozwoju o wysokiej skuteczności. Warto będzie korzystać z mądrości grupowej refleksji, pojawiających się inspiracji oraz okazji do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.
Zapraszam na spotkanie, na wspólną rozmowę prowadzoną z ciekawością i życzliwością.
Prowadząca:
Grażyna Kucharska – Akredytowany Coach i Superwizor, Członek Komisji Akredytacyjnej Izby Coachingu.
Biznes coach certyfikowany przez ICC i superwizor coachingu akredytowany w Izbie Coachingu. Członek założyciel Izby Coachingu oraz członek Komisji Akredytacyjnej IC. Ekonomista, specjalista HR, doradca biznesowy i trener rozwoju osobistego. Doświadczony menedżer i nauczyciel, twórca autorskich programów nauczania. Od 2007 roku zarządza firmą NANO Coaching. Executive coach i doradca biznesowy o systemowym podejściu, który wspiera klientów w dostrzeganiu szerszej perspektywy i nowych możliwości wyboru. Od 2010 roku jest Partnerem w Akademii Coacha Biznesu propagującej coachingowy styl zarządzania. Realizuje kompleksowe projekty rozwojowe zawierające diagnozę, rekomendacje i realizację działań (coachingu, szkoleń, warsztatów), szczególnie w obszarach rozwoju kompetencji przywódczych, menedżerskich, zespołowych i komunikacji. Od 2016 roku uczy studentów UMCS, na studiach podyplomowych Coaching i Mentoring, profesjonalnego prowadzenia procesu coachingu. Angażuje się w promowanie coachingu o wysokich standardach zawodowych i etycznych poprzez prowadzenie superwizji oraz prezentacji i warsztatów dla coachów.
Warsztat II:Jak podnieść efektywność pracy zespołu? Coaching biznesowy – kiedy chcesz zobaczyć zmiany.
Efektywny zespół to taki, w którym ludzie są zaangażowani, rozumieją cele indywidualne oraz całego zespołu i wspólnie dążą do tego, aby te cele realizować. W takim zespole ludzie otwarcie się ze sobą komunikują, bo mają do siebie zaufanie i okazują sobie szacunek. A kiedy pojawiają się sytuacje konfliktowe, traktują je jako naturalne zjawisko wynikające z różnych punktów widzenia oraz stylów komunikacyjnych ludzi i starają się te konflikty na bieżąco rozwiązywać.
Efektywny zespół to pragnienie wielu menadżerów i organizacji. Jak osiągnąć taki stan? Dużą rolę pełni tutaj bezpośredni menadżer kierujący zespołem oraz kadra menadżerska zarządzająca firmą, która odpowiada za politykę i kulturę organizacyjną wewnątrz firmy. Zachowania i postawy poszczególnych członków zespołu kształtują się często w wyniku działań i zachowań prezentowanych przez kadrę menadżerską.
To spotkanie jest dla Ciebie jeśli:
- chcesz dowiedzieć się w jaki sposób coaching biznesowy może pomóc, w jakich sytuacjach się sprawdza oraz jak jest prowadzony,
- chcesz doświadczyć działania coachingu
W trakcie warsztatów:
- dokonasz autorefleksji – ja i mój zespół
- dowiesz się jakie czynniki wpływają na efektywność pracy zespołu
- zastanowisz się nad tym, jaką dysfunkcję Twojego zespołu należy rozwiązać w pierwszej kolejności
- dowiesz się, co jest najczęstszą przyczyną niskiego zaangażowania pracowników
- odkryjesz czym jest coaching, a czym coaching nie jest i kiedy warto z niego korzystać
- dowiesz się jak prowadzony jest coaching biznesowy i jak może on pomóc menadżerom i zespołom w organizacjach
- otrzymasz informacje o tym, jaka jest rola coacha w procesie coachingu biznesowego i jak wygląda współpraca.
Prowadząca:
Małgorzata Połok – dyplomowany coach i trener biznesu. Posiada 22 lat doświadczenia zawodowego, z czego 12 lat na stanowiskach menadżerskich. Jest właścicielką firmy INSPIRACJA I ROZWÓJ. Realizuje projekty szkoleniowo-rozwojowe, których celem jest usprawnienie i rozwój funkcjonowania firmy.Ma za sobą liczne wystąpienia publiczne oraz organizowanie konferencji i seminariów dla przedsiębiorstw a także Klientów indywidualnych. Towarzyszy ludziom w zmianach, szczególnie zawodowych. Pomaga dostrzec to czego ludzie często nie widzą – własny potencjał i swoje mocne strony. Mobilizuje do podsumowań oraz inspiruje do podejmowania działań.
Zaproszenie kierujemy do ludzi biznesu, którym zależy na dostarczaniu pracownikom wsparcia rozwojowego wysokiej jakości:
- menadżerów kierujących zespołami
- właścicieli oraz kadry zarządzającej firm
- członków zespołów
A także dla coachów, którzy chcą być partnerami dla biznesu w dbaniu o kontraktowanie usługi coachingowej nastawionej na wysoką jakość.
Partnerzy wydarzenia:
Logistyka:
- obowiązują zapisy wyłącznie przez portal evenea
- dla członków Izby Coachingu i Klubu Izby Coachingu uczestnictwo jest bezpłatne (wymagana weryfikacja członkostwa)
- liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
- miejsce: Dom na Podwalu, ul. Podwale 15, Lublin
- rejestracja rozpocznie się o godzinie 9:15
O projekcie “PO PIERWSZE CZŁOWIEK! Mosty zamiast murów”
Konferencja jak i wydarzenia towarzyszące są częścią projektu pt. “PO PIERWSZE CZŁOWIEK! Mosty zamiast murów”.
Cele projektu:
- wzmocnienie dialogu i współdziałania pomiędzy osobami oraz organizacjami skupionymi wokół rozwoju i wsparcia
- stworzenie platformy wymiany poglądów, wiedzy i doświadczeń w obszarze profesjonalnego wsparcia osób, zespołów i przedsiębiorstw
- popularyzacja profesjonalnego coachingu, jako wartościowej formy wsparcia rozwoju osób, procesów zmiany w organizacjach i podnoszenia efektywności działań zespołowych
Całość wydarzeń będzie skoncentrowana WOKÓŁ TRZECH GŁÓWNYCH WARTOŚCI Izby Coachingu:
ETYKA STANDARDY JAKOŚĆ
Szczegółowe informacje o konferencji i projekcie można znaleźć na stronie: http://konferencja.izbacoachingu.com/
Zostaw komentarz