“Szliście Starym Miastem wśród gwaru kawiarnianych ogródków. Schodząc w dół ulicy Grodzkiej ogarnął was przyjemny cień.
– Tym razem mam dla Ciebie mniej zadań, za to pójdziemy na dłuższy spacer. Lublin, jaki znasz, to zupełnie inne miasto niż to z mojej młodości.
– No pewnie, mamy obwodnicę, Aqua Park…
– Cóż, jestem “nieco” starszy, niż ci się wydaje. Mówię raczej o czasach przed wojną. W Lublinie było wtedy 120 tyś. mieszkańców, z czego jedna trzecia to byli Żydzi. Nie była to kwestia tylko wyznania; mieli swoje zwyczaje, język i kuchnię. Większość z nich, zwłaszcza ci najbardziej religijni, mieszkała w dzielnicy żydowskiej. Niektórzy mówili tylko w jidysz, a w chrześcijańskiej części miasta nie pojawiali się wcale.
Dochodziliście już do Bramy Grodzkiej. Z muzeum po prawej wyszła szkolna wycieczka, kierując się od razu do lodziarni naprzeciwko, część zbiegła schodami na plac Zamkowy, pewnie po gofry.
– Gdzie była ta żydowska dzielnica?
Wuj zapatrzył się na parking na dole.
– Chciałbym ci ją pokazać… Ale będziesz musiał użyć swojej wyobraźni.”
—–
Fundacja Animatorów i Twórców Kultury “TRACH” ma przyjemność zaprosić na premierę drugiej gry miejskiej realizowanej w projekcie Lubelskie Gry Miejskie. Projekt ma na celu stworzenie spójnego systemu bezobsługowych gier miejskich dostępnych online dla każdego turysty odwiedzającego Lublin. Dodatkowo w czasie premier rywalizujemy ze sobą o atrakcyjne nagrody.
W grze mogą wziąć udział zespoły maksymalnie 4-osobowe.
Zgłoszenie zawierające:
– imię i nazwisko kapitana zespołu;
– liczbę uczestników;
– adres e-mail;
– numer telefonu komórkowego;
najwygodniej przesłać przez formularz na stronie http://lubelskiegry.pl/gry/spacer-ulica-szeroka/ lub mailowo: info@lubelskiegry.pl
W wiadomości zwrotnej otrzymasz informację o godzinie, o której twój zespoł rozpocznie grę. Zaczynamy o 12, kolejne drużyny ruszają co 20 minut.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 17 czerwca do godziny 18:00!
Do wygrania: książki, gry planszowe, vouchery do escape roomów.
————–WAŻNE!——————–
Tym razem zadania nie zostaną umieszczone w przestrzeni miasta ani na mapie, ale przekazane w formie plików dźwiękowych. Do gry potrzebne będzie dowolne urządzenie pozwalające na odtwarzanie dźwięków z głośnika (odtwarzacz mp3, smartfon, tablet). Pliki pobrać będzie można na urządzenie przy pomocy udostępnionego na miejscu Wi-Fi lub kabla USB w miejscu rozpoczęcia gry. Dostępne będą również online w czasie rozgrywki.
Zostaw komentarz