Gdy Jan z Łajs moczył beztroską nogę w wartkim nurcie Alny, nie mógł przewidzieć bezmiaru fascynujących kontrastów, jakie staną się udziałem dzisiejszej stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn, frapujący tygiel kulturowy, etniczny i wyznaniowy, miasto małe i duże jednocześnie. Miasto, którego nie znosisz i które kochasz nad życie.
Od kilku już lat można zaobserwować swoistą modę na olsztyński patriotyzm lokalny w duchu retro. Jak grzyby po dżdżu w Lesie Miejskim powstają kolejne środowiska pasjonatów, internetowe strony regionalne, spotkania czy wystawy. Cudze chwalicie, swego nie znacie, powiadają często. Ale może jednak właśnie znacie?
Internetowym malkontentom, ale i domorosłym autorytetom po społu, chciałoby się nieraz wycedzić wczesnym Lindą: co ty wiesz o Olsztynie… No to sprawdźmy i przekonajmy się!
MOK Olsztyn zaprasza do wyjątkowego konkursu wiedzy o Olsztynie, który zorganizujemy z okazji 668. urodzin naszego miasta. Nie jakiegoś tam infantylnego kłizu rodem z gazetki szkolnej, lecz w pełni profesjonalnego turnieju okołohistorycznego, w którym nagroda główna dla zwycięzcy wyniesie aż 3.000 zł!
Smakoszy regionalnych dziejów, pożeraczy literatury fachowej i entuzjastów frazy ‘kiedyś to było!’, zapraszamy do wyczynowej Największej Gry! Wprawdzie nie mamy na pokładzie Stanisławy Ryster, ale mamy nie mniej szacowne grono ekspertów, w osobach prof. dra hab. Stanisława Achremczyka (historyk, znawca historii regionu Warmii i Mazur), Joanny Piotrowskiej (historyczka sztuki), Rafała Bętkowskiego (badacza i niestrudzonego popularyzatora historii Olsztyna) oraz Artura Sobieli (kierownika Muzeum Nowoczesności).
Podczas testu eliminacyjnego (24.10) wyłonimy trójkę najlepszych z najlepszych, którzy zmierzą się w mrożącej krew w żyle rywalizacji finałowej (31.10)! Widownię zgłodniałą chleba, ale przede wszystkim igrzysk, zapraszamy już teraz do sali pod Amfiteatrem, gdzie ostatniego dnia października od godz. 16:00 rozgorzeje bezkrwawy bój na wiedzę i pasję!
36 pytań, 4 kategorie (dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski / od 1772 r. do 1945 r. / od 1945 r. do współczesności / sztuka i architektura Olsztyna) i 3 tysiące złotych!
Na zgłoszenia miłośników Olsztyna i jego historii czekamy do 22 października. Dokładny Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie internetowej pod adresem https://www.mok.olsztyn.pl/…/10/co-ty-wiesz-o-olsztynie
Co ty wiesz o Olsztynie…
24 października (eliminacje w Kamienicy Naujacka)
31 października 16:00 (wielki finał w sali pod Amfiteatrem)
Zgłoszenia: mok.olsztyn.pl / do 22 października
Udział bezpłatny
24 października (eliminacje w Kamienicy Naujacka)
31 października 16:00 (wielki finał w sali pod Amfiteatrem)
Zgłoszenia: mok.olsztyn.pl / do 22 października
Udział bezpłatny
Zostaw komentarz