Już 9 kwietnia kolejny przystanek Future 2 to 5.
Konferencja odbędzie się w Lublinie, który określany jest mianem logistycznej bramy na Wschód. Lublin to jedno z prężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w kraju, a zarazem największe miasto po wschodniej stronie Wisły, dla którego sektor logistyczno-produkcyjny jest ważnym punktem w strategii rozwoju. Do głównych atutów regionu należy bardzo korzystne położenie na przecięciu szlaków transportowych z krajów nadbałtyckich na Bałkany oraz z Europy Zachodniej do Ukrainy i Rosji, a infrastruktura kolejowa pozwala na transport dóbr na wschód Europy oraz w stronę portów morskich na Bałtyku. Lubelskie lotnisko natomiast oferuje usługi towarowego punktu przeładunkowego. Warto podkreślić także dostępność wykwalifikowanych pracowników w mieście, których kształci m.in. Politechnika Lubelska i Technikum Transportowo-Komunikacyjne. Obecnie w Lublinie znajdują się obiekty trzech globalnych operatorów – PanattoniEurope, MLP Group oraz Goodman. Dostępność nowoczesnej powierzchni magazynowej i produkcyjnej optymalnie dostosowanej do potrzeb klienta to dobra wiadomość dla firm planujących nowe inwestycje w Polsce. Często bowiem gotowy budynek na przyjęcie produkcji to jeden z kluczowych czynników, decydujących o wyborze danej lokalizacji. W mieście szczególnie prężnie rozwijają się firmy z sektora przetwórstwa żywności oraz z przemysłu motoryzacyjno-maszynowego. Ten ostatni wspierany jest przez zainicjowany przez miasto Klaster Wyżyny Motoryzacyjnej i Maszynowej. Jego celem jest szeroko pojęta kooperacja motoryzacyjna, zdobywanie pieniędzy na innowacyjne projekty i tworzenie centrów wdrożeń.
O skuteczności działań miasta świadczą ostatnio pozyskane inwestycje, m.in.: Varroc Lighting Sys-tems, amerykański producent oświetlenia zewnętrznego dla branży motoryzacyjnej, Data Modul, niemiecki dostawca specjalistycznych technologii wyświetlania, technologii dotykowych i systemowych dla przemysłu, koncern Turck, producent rozwiązań dla automatyki przemysłowej, Borg Automotive, duński producent rozruszników, alternatorów i zacisków hamulcowych. Inwestorzy w sumie stworzą ponad 2,5 tys. nowych miejsc pracy w przeciągu najbliższych dwóch-trzech lat.
Lublin: Future 2 to 5, czyli perspektywy rozwoju branży produkcyjno-logistycznej w regionie w perspektywie 2 do 5 lat, to dyskusja, mająca na celu stworzenie obrazu gospodarczego miasta w bliskiej perspektywie czasowej. Przyjrzymy się globalnym trendom, zagrożeniom i wyzwaniom, jakie czekają branżę i miasto. Zapytamy inwestorów o ich plany inwestycyjne a miasto o to, czy jest gotowe na te oczekiwania nadal skutecznie odpowiadać?
Czy Lublin wykorzysta swoją szansę i stanie się głównym centrum logistyczno-produkcyjnym wschodniej granicy Unii Europejskiej? Czy faktycznie za 5 lat w Lublinie swoją fabrykę otworzy koncern motoryzacyjny, produkujący samochody? Kto będzie w niej pracował? Jak będzie wyglądać fabryka, magazyn, linia produkcyjna, a jak łańcuch dostaw? To tylko kilka z pytań, jakie padną na konferencji. Spróbujmy wspólnie na nie odpowiedzieć.
Program:
9.30 – 10.00 Rejestracja gości
10.00 – 10.05 Otwarcie konferencji: Igor Sokołowski, dziennikarz, TVN 24
10:05 – 10.20 Prezentacja otwierająca:
Prezentacja: Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiebiorczości , Miasto Lublin
10.20 – 10.35 Inwestycje przemysłowe w Polsce: gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Perspektywa PAIH
Prezentacja: Adam Małecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
10.35 – 10.55 Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Przemysłowego i Magazynowego, CRESA
10.55 – 11.35 Lublin-główne centrum logistyczno-produkcyjne wschodniej granicy Unii Europejskiej. Globalne trendy i ich wpływ na rozwój branży w regionie.
Panel dyskusyjny:
Adam Małecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Inwestycji Zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu
Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiebiorczości , Miasto Lublin
Tom Listowski, Partner, Dyrektor Działu Przemysłowego i Magazynowego, CRESA
Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni (tbc)
Robert Bronisz, Dyrektor Zakładu, ABM Greiffenberger Polska
11.35 – 12.15 Czy nowoczesne technologie, automatyzacja i robotyzacja procesów-to przyszłość logistyki i produkcji?
Tomasz Karman, Przedstawiciel, TBV Logistic Park
Maciej Boratyński, p.o. Kierownik Od-działu, Raben Logistics Polska
Hubert Czarnecki, Dyrektor Generalny ds. Logistyki, Media Expert (tbc)
Jan Kidaj, JJK Logistic, Park Lublin
Zygmunt Łopalewski, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej, Whirlpool Company Polska
Przedstawiciel MLP (tbc)
11.15 – 11.30 Sesja pytania i odpowiedzi / Moderator: Igor Sokołowski, TVN 24
12.30 Lunch
REJESTRACJA: http://bluevine.pl/konferencja/future-2-to-5-lublin/
Zostaw komentarz