Targi Pracy „Inżynier na rynku pracy”, które odbyły się 22 listopada na Politechnice Lubelskiej, były świetną okazją do spotkania się studentów i absolwentów Politechniki, z przedsiębiorstwami, które poszukują młodych talentów i wykwalifikowanych specjalistów do zasilenia swoich szeregów. Agnieszka Brzezińska-Elbassuny, HR Business Partner zdradziła jakie cechy są najchętniej poszukiwane u nowych kandydatów do pracy w rozwijającej się lubelskiej firmie recyklingowej oraz co AKPOL oferuje swoim przyszłym pracownikom.
Dlaczego targi pracy to dobra okazja by znaleźć zatrudnienie?
Targi Pracy to świetna okazja dla kandydatów, aby poznać bliżej potencjalnego pracodawcę poprzez rozmowę z jego przedstawicielami. W końcu pracownicy firmy to jej najlepsza wizytówka. Możliwość poznania działalności firmy i porozmawiania o warunkach pracy znacząco ułatwia późniejszą rekrutację, a często jest też pierwszym krokiem do przedstawienia swojej kandydatury.
AKPOL chętnie uczestniczy w targach pracy. Czym jest dla firmy udział w tegorocznych targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej?
To przede wszystkim doskonałe miejsce i niepowtarzalna szansa, aby zaprezentować się przed potencjalnymi kandydatami do pracy. To również okazja, aby wypromować firmę AKPOL w środowisku hr-owym i nawiązać relacje ze środowiskiem akademickim. Dzięki współpracy z uczelniami w obszarze rozwoju nowych produktów i technologii, zarówno przedsiębiorstwa, jak i młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy czerpią mnóstwo korzyści. Targi pracy to także nieodzowny element naszego employer brandingu, który w nadchodzącym 2023 roku z pewnością będzie jednym z priorytetów Działu HR w AKPOL.
Co oferuje AKPOL swoim przyszłym pracownikom?
AKPOL to polska firma recyklingowa, zajmująca się wytwarzaniem innowacyjnego i jakościowego regranulatu HDPE, LDPE i PP. Dzięki ciągłym inwestycjom w nowoczesny park maszyn, przedsiębiorstwo stale się rozrasta i na ten moment zatrudnia już ponad 300 pracowników. Cenimy ambicje i zaangażowanie, dlatego praca w firmie AKPOL to przede wszystkim środowisko sprzyjające nieustannemu rozwojowi zawodowemu i osobistemu, jak również możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Stawiamy na stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, po to by nasi pracownicy mogli czuć się bezpiecznie w tak trudnych pod wieloma względami czasach. Nie sposób nie wspomnieć również o przyjaznej atmosferze i pracy wśród naprawdę doświadczonej kadry kierowniczej, która chętnie podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Na jakich pracowników jest zapotrzebowanie w AKPOL?
Na tą chwilę poszukujemy doświadczonych specjalistów – inżynierów w szczególności po technicznych kierunkach studiów, m.in. na stanowisko Kierownika Działu Utrzymania Ruchu, mechanika, spawacza oraz automatyka. Miejsce pracy znajdą u nas również absolwenci kierunków takich jak ,,Ochrona środowiska” oraz ,,Inżynieria przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Mogę też zdradzić, że aktualnie pracujemy nad stworzeniem innowacyjnego Programu Stażowego dla studentów V roku studiów oraz absolwentów kierunków technicznych. Wierzymy, że AKPOL jest świetnym miejscem do rozpoczęcia swojej ścieżki zawodowej.
A czy zdradzi Pani, o co najchętniej pytają rekruterzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej w AKPOL?
Wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko przeprowadzana jest rekrutacja, na którą kandydat aplikuje. Mogę jednak zdradzić, że jest coś, co łączy wszystkie rozmowy kwalifikacyjne w AKPOL – to wyraźny sygnał, że kandydatowi zależy na długofalowej współpracy. Podczas rozmów kwalifikacyjnych chętnie poznajemy więc plany zawodowe kandydata na najbliższe lata i pytamy, gdzie chciałby podążać lub znaleźć się za 3-5 lat na swojej ścieżce zawodowej. Odpowiedź na to pytanie daje nam również mnóstwo informacji o charakterze przyszłego pracownika, jego ambicjach i predyspozycjach do obejmowania coraz to wyższych i bardziej odpowiedzialnych stanowisk.
Jakie są pożądane i najbardziej poszukiwane cechy charakteru nowego pracownika?
Zwracamy uwagę przede wszystkim na zaangażowanie w powierzone obowiązki, pracowitość oraz chęci do uczenia się nowych rzeczy, a co za tym idzie do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Rozwój i samodoskonalenie się w dzisiejszych czasach to podstawa, a w branży recyklingowej, która jest tak mocno uzależniona od coraz to bardziej zaawansowanych procesów technologicznych i innowacji, nieustająca chęć poszerzania swojej wiedzy jest absolutnym priorytetem.
Zostaw komentarz